#moliere medias

Posts tagged on #moliere

Top Posts Recent Posts

Top Posts

#okudumbitti #kitapyorumu #hastalıkhastası #moliere 
Herkese merhabalar 🕊Moliere okumayı gerçekten çok seviyorum.Tiyatro okumayı onun sayesinde sevdim diyebilirim.Kitabımız ilk kez 1673 yılında Paris’te sahnelenmiş. Gerçekten severek bir çırpıda okuyacağınız bir kitap. 👌🏼 .
Kısaca konusu :
Toplumdaki bilgisiz, yeteneksiz hekimlere karşı kaleme alınmış bir eleştiri. Baş kahramanımız Argan hasta olmadığı halde psikolojik olarak kendini hep hasta hissetmektedir. Bu durumda hekiminin sürekli ilaçlar yazmasına ve eczacısının sürekli pahalı ilaç vermesine neden olmaktadır. Ayrıca ikinci karısı da sırf parası için katlanmaktadır.En sonunda olan biteni anlıyor. Ben çok severek okudum. Size de tavsiye ediyorum.👌🏼 Sevgi ve kitapla kalın 🤗📚
.
.
.
#yeşilayraç #kitapiyikivar #kitapönerisi #bookstagrammer #okudumokuyun #bookobsessed #bookphotography #kitapsözleri #kitapokumak #likeforlikes #likeforfollow #kitapbeyliği #kitabınıpaylaş @kitaplaryolda @okudumeyal @okuyan_kadinlar_kulubu @okuyan_kadinlar_meclisi @kitapokufotografcek @kitapbeyligi @bizimlekitabinipaylas @bidunyaklasik @bookstagramkasifi.

#okudumbitti #kitapyorumu #hastal ıkhastası #moliere Herkese merhabalar 🕊Moliere okumayı gerçekten çok seviyorum.Tiyatro okumayı onun sayesinde sevdim diyebilirim.Kitabımız ilk kez 1673 yılında Paris’te sahnelenmiş. Gerçekten severek bir çırpıda okuyacağınız bir kitap. 👌🏼 . Kısaca konusu : Toplumdaki bilgisiz, yeteneksiz hekimlere karşı kaleme alınmış bir eleştiri. Baş kahramanımız Argan hasta olmadığı halde psikolojik olarak kendini hep hasta hissetmektedir. Bu durumda hekiminin sürekli ilaçlar yazmasına ve eczacısının sürekli pahalı ilaç vermesine neden olmaktadır. Ayrıca ikinci karısı da sırf parası için katlanmaktadır.En sonunda olan biteni anlıyor. Ben çok severek okudum. Size de tavsiye ediyorum.👌🏼 Sevgi ve kitapla kalın 🤗📚 . . . #ye şilayraç #kitapiyikivar #kitap önerisi #bookstagrammer #okudumokuyun #bookobsessed #bookphotography #kitaps özleri #kitapokumak #likeforlikes #likeforfollow #kitapbeyli ği #kitab ınıpaylaş @kitaplaryolda @okudumeyal @okuyan_kadinlar_kulubu @okuyan_kadinlar_meclisi @kitapokufotografcek @kitapbeyligi @bizimlekitabinipaylas @bidunyaklasik @bookstagramkasifi ...

📚Moliere / Hastalık Hastası .
🖋Keşke bu eseri tiyatroda izleme şansımız olsaydı. Öncelikle oyunun mesajını anlayabilmek için o dönem hakkında bilgi edinmemiz şart. Moliere , döneminin tıp eğitimi ve hekimlik kurumunu acımasızca eleştirir. Oyunun ilk temsillerinde hastalık hastası Argan’ı kendisi oynamıştır.Bu temsillerden birinin sonuna doğru sahnede fenalaşmış, kısa bir süre sonra da hayatını kaybetmiştir. Artık kitapları okurken yazarların kendi hayatları da ilgimi çekmeye başladı. Bu yüzden bende paylaşımlarımda artık yazarların hayatlarından da kısa kısa bilgiler ekliyorum. Umarım sizlerin de hoşuna gidiyordur🤗.
📚.
📚.
📚.
#kitaplaryolda #okudumbitti #okumak #kitapönerisi #benimkitaplığım #kimneokudu #keşfet #benimkitaplarım #benimseçtiklerim #kitap #kitapkurdu #okuokut #moliere #hastalıkhastası.

📚Moliere / Hastalık Hastası . 🖋Keşke bu eseri tiyatroda izleme şansımız olsaydı. Öncelikle oyunun mesajını anlayabilmek için o dönem hakkında bilgi edinmemiz şart. Moliere , döneminin tıp eğitimi ve hekimlik kurumunu acımasızca eleştirir. Oyunun ilk temsillerinde hastalık hastası Argan’ı kendisi oynamıştır.Bu temsillerden birinin sonuna doğru sahnede fenalaşmış, kısa bir süre sonra da hayatını kaybetmiştir. Artık kitapları okurken yazarların kendi hayatları da ilgimi çekmeye başladı. Bu yüzden bende paylaşımlarımda artık yazarların hayatlarından da kısa kısa bilgiler ekliyorum. Umarım sizlerin de hoşuna gidiyordur🤗. 📚. 📚. 📚. #kitaplaryolda #okudumbitti #okumak #kitap önerisi #benimkitapl ığım #kimneokudu #ke şfet #benimkitaplar ım #benimse çtiklerim #kitap #kitapkurdu #okuokut #moliere #hastal ıkhastası ...

♥️♥️✨ Moliere “Cimri ve “Çilek Soslu Yaz Tatlışıı” ♥️♥️✨ 🔹. Moliere “Cimri”. • Bir aylık bir aranın ardındann ilk defa okuduğum bir tür olan tiyatro türünde kitabım ile geldimm. 🌸 Hem de Moliere’ in “Cimri” kitabı ile. ✨  Komedi, kara mizah tarzında olan bu 5 perdelik kısa eseri çokçaa sevdim ve Moliere okuyanların övgülerini daha iyi anlamış oldum diyebilirim. 😌 •”Cimri” nin konusundan bahsedecek olursam;  Cimri, Harpagon adlı parayla kafayı bozmuş, parayı hayatının her alanında öncelikli tutan – konu çocukları olsa bile – bir adamı anlatıyor. Harpagon, yüzyıllar önce olduğu gibi günümüzde de karşılaşma olasılığımızın yüksek olduğu tiplemelerden biri aslında. Bu yönüyle oyun 17. yüzyılda oluşturulmasına rağmen, günümüze de aynı tazelikle seslenebiliyor.

Harpagon, çocukları Elise ve Cleante’yi, zengin kişilerle evlendirmek niyetindedir. Fakat babalarına benzemeyen bu iki kardeş gönüllerini, parasal açıdan zengin olmayan kişilere kaptırmışlardır. Harpagon ve çocukları arasındaki bu evlilik anlaşmazlığı komik bir çekişmeye dönüşüyor ve sonunda ütopik tesadüflerle birlikte oyun güzel bir kapanış kapıyor.

Tragedya anlayışını kendi döneminde kabul ettirememiş olan Moliere, yazdığı komedyalarla ünlenmiştir. Ve dünya edebiyatında Shakspeare’den sonra insan  gerçekliğine en derinlerine ulaşan yazarlardan biri olmuştur.  Neredeyse tek oturuşta okunup bitirilecek bir tiyatro eseri diyorumm ve kesinlikle tavsiye ediyorum. 🌸💕 🔹”Çilek Soslu yaz tatlısı”nın tarifii ise; 🌸Kreması için; 
4 su bardağı süt
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
1 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
1 kutu sıvı krema 🌸Çilek sosu için;

1 kase çilek
Yarım su bardağı su
Yarım su bardağı toz şeker
1 yemek kaşığı nişasta •Hazırlanışı ise; İlk önce kremamızı hazırlıyoruzz. Listedeki krema ve vanilya hariç tüm malzemeleri karıştırıp pişiyoruzz. Sonrasında krema vanilyasını ekleyip kasemize paylaştırıyoruuz ve soğumasını bekliyoruz. 
Çilek Sosu için ise; çileklerimizi robot ile güzelce ezip diğer malzemeleriyle kaynatıyoruuz ve sonra paylaştırıyoruz. Ve böylelikle yaz tatlışımız hazırrr. ♥️✨🍓❣️📚 #cimri #moliere #kitapyorumu #tariflerim.

♥️♥️✨ Moliere “Cimri ve “Çilek Soslu Yaz Tatlışıı” ♥️♥️✨ 🔹. Moliere “Cimri”. • Bir aylık bir aranın ardındann ilk defa okuduğum bir tür olan tiyatro türünde kitabım ile geldimm. 🌸 Hem de Moliere’ in “Cimri” kitabı ile. ✨ Komedi, kara mizah tarzında olan bu 5 perdelik kısa eseri çokçaa sevdim ve Moliere okuyanların övgülerini daha iyi anlamış oldum diyebilirim. 😌 •”Cimri” nin konusundan bahsedecek olursam; Cimri, Harpagon adlı parayla kafayı bozmuş, parayı hayatının her alanında öncelikli tutan – konu çocukları olsa bile – bir adamı anlatıyor. Harpagon, yüzyıllar önce olduğu gibi günümüzde de karşılaşma olasılığımızın yüksek olduğu tiplemelerden biri aslında. Bu yönüyle oyun 17. yüzyılda oluşturulmasına rağmen, günümüze de aynı tazelikle seslenebiliyor. Harpagon, çocukları Elise ve Cleante’yi, zengin kişilerle evlendirmek niyetindedir. Fakat babalarına benzemeyen bu iki kardeş gönüllerini, parasal açıdan zengin olmayan kişilere kaptırmışlardır. Harpagon ve çocukları arasındaki bu evlilik anlaşmazlığı komik bir çekişmeye dönüşüyor ve sonunda ütopik tesadüflerle birlikte oyun güzel bir kapanış kapıyor. Tragedya anlayışını kendi döneminde kabul ettirememiş olan Moliere, yazdığı komedyalarla ünlenmiştir. Ve dünya edebiyatında Shakspeare’den sonra insan gerçekliğine en derinlerine ulaşan yazarlardan biri olmuştur. Neredeyse tek oturuşta okunup bitirilecek bir tiyatro eseri diyorumm ve kesinlikle tavsiye ediyorum. 🌸💕 🔹”Çilek Soslu yaz tatlısı”nın tarifii ise; 🌸Kreması için; 4 su bardağı süt 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı toz şeker 1 paket vanilya 1 kutu sıvı krema 🌸Çilek sosu için; 1 kase çilek Yarım su bardağı su Yarım su bardağı toz şeker 1 yemek kaşığı nişasta •Hazırlanışı ise; İlk önce kremamızı hazırlıyoruzz. Listedeki krema ve vanilya hariç tüm malzemeleri karıştırıp pişiyoruzz. Sonrasında krema vanilyasını ekleyip kasemize paylaştırıyoruuz ve soğumasını bekliyoruz. Çilek Sosu için ise; çileklerimizi robot ile güzelce ezip diğer malzemeleriyle kaynatıyoruuz ve sonra paylaştırıyoruz. Ve böylelikle yaz tatlışımız hazırrr. ♥️✨🍓❣️📚 #cimri #moliere #kitapyorumu #tariflerim ...

Le trompeur de Séville et l’invité de pierre de Tirso de Molina

Nous connaissons Don Juan grâce à la pièce de théâtre de Molière : Dom Juan ou le festin de pierre. Mais connaissons-nous réellement les origines de cette pièce au titre presque similaire : Le trompeur de Séville (ici Don Juan) et l’invité de pierre.

Tirso de Molina dévoile les origines de Don Juan, fils de bonne famille espagnole. Lorsqu’il part faire ses études à Salamanque, il découvre la compagnie d’un nouvel ami qui l’entraînera dans les vices les plus terribles. La religion ne compte plus, la morale ne compte plus, seules les proies féminines comptent. Don Juan n’a aucune pitié et possède un appétit infini de la conquête de nouvelles femmes. C’est un jeu auquel il apprécie bouger les pions : il promet tel mariage à telle dame, il charme telle demoiselle envie d’un mariage avec un autre noble… Son fidèle valet, Catalinón, ne cesse de le prévenir des maux mais Don Juan n’en a que faire !

Ce serviteur qui est peureux, timoré, pusillanime… ne cesse de faire des jeux de mots comiques ! Sa couardise lui inspire de belles phrases, des souvenirs ou un avenir inquiétant !

L’Andalousie est mise en exergue à travers ces personnages qui nous font visiter les villes. L’Alcazar royal de Séville est également un endroit fortement cité dans la pièce de théâtre !

Ce livre est parfait car les annotations nous dévoilent une Espagne d’avant avec ses moeurs, son mode de fonctionnement et sa vie au quotidien ! Un réel saut dans le passé !

Connaissez-vous l’une de ces deux pièces : entre Molière et Tirso de Molina ?

Cette photo a été prise dans le Real Alcazar de Séville ;) #UnLivreUnCafe #Auria #TirsodeMolina #DonJuan #theatre #Moliere #Seville #RealAlcazar #Andalousie #livre #voyage #patrimoine #passion #couleurs #cultue #livreaddict #bookstagram #flamenco #detente #espagne #paris #danse #histoire #lecture #fresque #comedie #paysage #lire #photo  #espagne #roi.

Le trompeur de Séville et l’invité de pierre de Tirso de Molina Nous connaissons Don Juan grâce à la pièce de théâtre de Molière : Dom Juan ou le festin de pierre. Mais connaissons-nous réellement les origines de cette pièce au titre presque similaire : Le trompeur de Séville (ici Don Juan) et l’invité de pierre. Tirso de Molina dévoile les origines de Don Juan, fils de bonne famille espagnole. Lorsqu’il part faire ses études à Salamanque, il découvre la compagnie d’un nouvel ami qui l’entraînera dans les vices les plus terribles. La religion ne compte plus, la morale ne compte plus, seules les proies féminines comptent. Don Juan n’a aucune pitié et possède un appétit infini de la conquête de nouvelles femmes. C’est un jeu auquel il apprécie bouger les pions : il promet tel mariage à telle dame, il charme telle demoiselle envie d’un mariage avec un autre noble… Son fidèle valet, Catalinón, ne cesse de le prévenir des maux mais Don Juan n’en a que faire ! Ce serviteur qui est peureux, timoré, pusillanime… ne cesse de faire des jeux de mots comiques ! Sa couardise lui inspire de belles phrases, des souvenirs ou un avenir inquiétant ! L’Andalousie est mise en exergue à travers ces personnages qui nous font visiter les villes. L’Alcazar royal de Séville est également un endroit fortement cité dans la pièce de théâtre ! Ce livre est parfait car les annotations nous dévoilent une Espagne d’avant avec ses moeurs, son mode de fonctionnement et sa vie au quotidien ! Un réel saut dans le passé ! Connaissez-vous l’une de ces deux pièces : entre Molière et Tirso de Molina ? Cette photo a été prise dans le Real Alcazar de Séville ;) #UnLivreUnCafe #Auria #TirsodeMolina #DonJuan #theatre #Moliere #Seville #RealAlcazar #Andalousie #livre #voyage #patrimoine #passion #couleurs #cultue #livreaddict #bookstagram #flamenco #detente #espagne #paris #danse #histoire #lecture #fresque #comedie #paysage #lire #photo #espagne #roi ...

"Değil hıncım herkese, tiksiniyorum tüm insanlardan Kimileri kötü, zararlı olduklarından, Kimileri kötülere hoş göründüklerinden, İçlerinde de, mert insanların kötülüklerden Duydukları o güçlü nefretin eksikliğinden." . Orijinal adı le misanthrope olan İnsandan Kaçan, 1666’da yazıldı ve 1667 yılında ilk kez yayımlandı. Moliere'in kendi yaşantısından da önemli izler taşıyan bu eseri eşinden ayrı olduğu dönemde yazdığını düşünürsek kitaptaki ne istediğini bilmeyen kadın karakteri eşine benzetmiş olabileceğini çok rahatlıkla çıkarabiliriz. Eserlerinin bir dönem yasaklanmasıyla da ifade özgürlüğü kısıtlanan yazarı, düşüncelerini özgürce söylemekte bir sakınca görmeyen ve sevdiği tarafından hayal kırıklığına uğratılan Alceste karakteri ile özdeşleştirebiliriz. Önsözde, Moliere'in oluşturduğu karakterlerin en derin şekilde bu kitapta işlendiği belirtilmiş. Başkahraman Alceste'nin duygularını ve bir miktar da küstahlığını rahatlıkla görebiliyoruz. Alceste insanların sahte davranışlarına, dalkavukluklarına, toplumda yerini kaybetmemek için yalan söylemelerine tahammül edemez, insan görünümüne bürünmüş zavallılardan uzaklaşır, gerçek insanlarla bir sıkıntısı yoktur. Yakınlık duyduğu kadının her talibine eşit mesafede yaklaşması ve hoşlanmadığı bir şiiri açıkça beğenmediğini dile getirdiği için mahkemelik olması ile karakterin toplumdan uzaklaşması ve yalnızlık teması işlenmiştir. Moliere, hem toplum düzenine hem de adalet sistemine eleştirel bir yaklaşımda bulunmuştur. "Adalet benden yana, mahkeme ondan yana." sözü de bunu kanıtlar niteliktedir. Kitabın konusunun yazıldığı döneme göre özgün olması ve geçerliliğini hala koruması kitabın okunabilirliğini arttırıyor. Hem yazar hem de konu heyecanlandırdığı için beklentim oldukça yüksekti ve sonuçta biraz hayal kırıklığına uğradım; yine de önemli dersler çıkarılacak ve kendi düşüncelerinizin oluşmasına yardımcı olacak bu kitabı okumanızı öneririm. . Bu kitabı sevgili @okurbirogretmen İle birlikte okuduk, onun sayfasındaki yoruma da göz atabilirsiniz. : ) . "Herkese değer vermek, değer vermemektir." . #moliere #insandanka çan #lemisanthrope #okumaguncesia ...

Buon lunedi Lettori Virtuali, eccoci arrivati alla sedicesima tappa della nostra rubrica sulle citazioni #pilloledicitazioni.
Oggi parliamo di un altro  grande classico francese, scritto da Moliere,

Buon lunedi Lettori Virtuali, eccoci arrivati alla sedicesima tappa della nostra rubrica sulle citazioni #pilloledicitazioni . Oggi parliamo di un altro grande classico francese, scritto da Moliere, "Il Misantropo". Conoscete questo grande classico della letteratura francese? Condividete la citazione? #moliere #ilmisantropo #frasi #pillolediparole #consigli #parole #libridaleggere #libriconsigliati #bookbloggerbooks #leggosocial44 #igreads #romanzi #libridaleggere #classici #poesie #pickerbooks #citazioni #libri ...

#okudumbitti 🌸 📖
.
| Cimri - Molıere | 
Kitabı alırken kitap hakkında araştırma yaptım, yorumlar okudum ve bir tiyatro oyunu olduğunu görünce tereddüt etmedim değil açıkçası daha önce okumadığım için. Biraz önyargılı yaklaşmış olabilirim, kitaptan memnun kalırmıyım diye soru işareti oluştu tabi, ama sonuç olarak aldım, merak ettim çünkü ve cok beğendim. Önyargıyla düşünmemem gerektiğinin kanaatine bir kez daha vardım. Kitabın içeriğinden fazla bahsetmeyeceğim. Kısaca bahsedeyim, Cimri, güldürürken düşündüren ve Paris burjuvasının para tutkusunu anlatan bir tiyatro eseridir. Eser de Harpago adlı karakter aşırının da aşırısı çok cimri bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen çocuklarına kısıtladığı hayatı anlatıyor ve daha bir çok olmaması gereken olaylar yaşanıyor. Bâzı yerler gülümsedim bazı yerler ise sinirlendim, genel olarak severek okudum, herkese tavsiye ediyorum. Huzurlu günler🙏❤ .
#alıntı - Bakıyorum da, insanları kazanmak için en iyi çare onların sevdiklerini sever görünmek, doğru dediklerine doğru demek, kusurlarını övmek, her yaptıklarını alkışlamak. Yaranacak mısın, aşırı gitmekten hiç korkma. Yalan söylediğin istediği kadar belli olsun, suratından aksın, en zeki insanlar bile kanıveriyorlar dalkavukluğa. Pohpohu bastınız mı, en gülünç, en yüzsüzce söylenmiş sözleri bile yutuyorlar. Bu benim yaptığım işte insan dürüstlüğünü yitiriyor biraz, ama insanlara muhtaç oldunuz mu, uymak zorundasınız onlara. Onları başka yoldan kazanmıyorsa insan, kabahat pohpohlayanda değil, pohpoh isteyende. .
.
#kitap #kitapyorumu #kitapönerisi #esinayworldöneriyor #esinayworldyorumluyor #kitapsözleri #kitapkurdu #cimri #moliere  #işbankasıkültüryayınları #bookstagram #bookstagramucizeleri #neokudum #bookblogger.

#okudumbitti 🌸 📖 . | Cimri - Molıere | Kitabı alırken kitap hakkında araştırma yaptım, yorumlar okudum ve bir tiyatro oyunu olduğunu görünce tereddüt etmedim değil açıkçası daha önce okumadığım için. Biraz önyargılı yaklaşmış olabilirim, kitaptan memnun kalırmıyım diye soru işareti oluştu tabi, ama sonuç olarak aldım, merak ettim çünkü ve cok beğendim. Önyargıyla düşünmemem gerektiğinin kanaatine bir kez daha vardım. Kitabın içeriğinden fazla bahsetmeyeceğim. Kısaca bahsedeyim, Cimri, güldürürken düşündüren ve Paris burjuvasının para tutkusunu anlatan bir tiyatro eseridir. Eser de Harpago adlı karakter aşırının da aşırısı çok cimri bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen çocuklarına kısıtladığı hayatı anlatıyor ve daha bir çok olmaması gereken olaylar yaşanıyor. Bâzı yerler gülümsedim bazı yerler ise sinirlendim, genel olarak severek okudum, herkese tavsiye ediyorum. Huzurlu günler🙏❤ . #al ıntı - Bakıyorum da, insanları kazanmak için en iyi çare onların sevdiklerini sever görünmek, doğru dediklerine doğru demek, kusurlarını övmek, her yaptıklarını alkışlamak. Yaranacak mısın, aşırı gitmekten hiç korkma. Yalan söylediğin istediği kadar belli olsun, suratından aksın, en zeki insanlar bile kanıveriyorlar dalkavukluğa. Pohpohu bastınız mı, en gülünç, en yüzsüzce söylenmiş sözleri bile yutuyorlar. Bu benim yaptığım işte insan dürüstlüğünü yitiriyor biraz, ama insanlara muhtaç oldunuz mu, uymak zorundasınız onlara. Onları başka yoldan kazanmıyorsa insan, kabahat pohpohlayanda değil, pohpoh isteyende. . . #kitap #kitapyorumu #kitap önerisi #esinayworld öneriyor #esinayworldyorumluyor #kitaps özleri #kitapkurdu #cimri #moliere #i şbankasıkültüryayınları #bookstagram #bookstagramucizeleri #neokudum #bookblogger ...

"Oh Lion in a peculiar guise, Sharp Roman road to Paradise, Come eat me up, I'll pay thy toll With all my flesh, and keep my soul." Stevie Smith Details from The fontaine Molière. Happy Sunday dear friends 😊 . #1starrondissement #streetsofparis #moliere #playwright #ruederichelieu #ruemoliere #lafontaine #fountainsofparis #moliere #marble #statue #parisienne #vogueliving #architecture #art #archilovers ...

Most Recent

Descobrindo o caminho mais ridículo para as Preciosas.
HOJE NA COMUNA
e amanhã e sábado 21:30
RESERVAS 915444729
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#actores #actors #actor #miguelcoutinho #mgagentia @mgagentia #actorslife #palco #moliere #teatro #theatre #onstage #blackandwhite #edited #filtered #huaweipsmart #pretoebranco #huawei #lisbonne #lisbon #lisboa #lissabon.

Descobrindo o caminho mais ridículo para as Preciosas. HOJE NA COMUNA e amanhã e sábado 21:30 RESERVAS 915444729 . . . . . . . . . . . . #actores #actors #actor #miguelcoutinho #mgagentia @mgagentia #actorslife #palco #moliere #teatro #theatre #onstage #blackandwhite #edited #filtered #huaweipsmart #pretoebranco #huawei #lisbonne #lisbon #lisboa #lissabon ...

Spettacolo teatrale

Spettacolo teatrale "il malato immaginario" di Molière, piazza S.Croce al Sasso, agosto 1998. In attesa di entrare in scena nel palazzo del marchese Patrizi. #teatro #spettacolo #cerveteri #sasso #ilmalatoimmaginario #moliere #attore #ricordi #memories #theater #instagood #photooftheday #likeforlikes #followme #art #theaterdirector #regista @54marval ...

Spettacolo teatrale

Spettacolo teatrale "il malato immaginario" di Molière in piazza S.Croce al Sasso, agosto 1998. Il Tempo del 9 agosto 1998. #teatro #spettacolo #cerveteri #sasso #ilmalatoimmaginario #moliere #attore #ricordi #memories #theater #instagood #photooftheday #likeforlikes #followme #art #theaterdirector #regista @54marval ...

Spettacolo teatrale

Spettacolo teatrale "il malato immaginario" di Molière in piazza S.Croce al Sasso, agosto 1998. #teatro #spettacolo #cerveteri #sasso #ilmalatoimmaginario #moliere #attore #ricordi #memories #theater #instagood #photooftheday #likeforlikes #followme #art #theaterdirector #regista @54marval ...

Spettacolo teatrale

Spettacolo teatrale "il malato immaginario" di Molière in piazza S.Croce al Sasso, agosto 1998. 3/3 #teatro #spettacolo #cerveteri #sasso #ilmalatoimmaginario #moliere #attore #ricordi #memories #theater #instagood #photooftheday #likeforlikes #followme #art #theaterdirector #regista @54marval ...